Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre Warta: 64 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:16 · zachód 18:08
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 33 Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach ustaw: - o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki,- o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw (druki nr 258, 1387, 1661 i 1661-A) - trzecie czytanie

08.10.2026 21:15, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 126

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 5

Za głosowało 237 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
237 53,9%
Przeciw
5 1,1%
Wstrzymało się
198 45,0%
Nie głosowało
20

Procenty liczone od 440 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Międzychód

Za 6

Wstrzymali się 2

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Międzychód

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 258, 1661, 1661-A

projekt dotyczy umożliwienia wypłaty rekompensat ze środków budżetu państwa, za szkody wyrządzone przez ptaki roślinożerne w uprawach na gruntach ornych oraz kormorana na gruntach pod stawami rybnymi

Sprawozdawca: Mirosław Maliszewski

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 1387

projekt dotyczy m. in. dodania do katalogu gatunków m. in. kormorana czarnego, żurawia, dzikich gęsi z rodzaju Anser, łabędzi, kruka i czapli siwej, za których szkody przysługuje rekompensata, określenia podmiotu odpowiedzialnego za szacowanie i wypłatę odszkodowań (dyrektor oddziału terenowego...

Sprawozdawca: Mirosław Maliszewski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Mirosław MaliszewskiPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Panowie Premierzy! Wysoka Izbo! Połączone Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156154002
PiS147001398
Rozwój Plus4000355
PSL-Trzecia Droga3230002
Lewica2120001
Konfederacja1600151
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni74120
Demokracja Bezpośrednia40040
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 12:35; głosowanie pobrane: 08.10.2026 21:36