O nowych zagrożeniach z rodzicami uczniów SP w Przelewicach

zdjęcie: O nowych zagrożeniach z rodzicami uczniów SP w Przelewicach / fot. KPP w Pyrzycach
fot. KPP w Pyrzycach
Odbyło się kolejne spotkanie w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, które przeprowadziła Pyrzycka Policja wraz z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną dla rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przelewicach.
REKLAMA

W ramach Programu pyrzycka Policja i Sanepid spotka li się z kolejnymi rodzicami uczniów szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego, by uświadomić dorosłych w zakresie zażywania dopalaczy i innych środków odurzających.

Spotkani e z rodzicami uczniów miał o na celu podniesienie świadomości dorosłych jakie zagrożenie dla życia i zdrowia ich dzieci może mieć zażywanie substancji psychoaktywnych. Dorośli uzyskują informacje pozwalające zareagować na zaobserwowane i pojawiające się symptomy by ustrzec swoje dzieci przed utratą zdrowia czy nawet życia. Podczas spotka nia profilaktyczn ego rodzicom przekazywana jest aktualna wiedza z zakresu środków odurzających.

Podczas spotka nia rodzicom za prezentowana była walizka edukacyjna, która wyposażona jest w substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki m.in. marihuanę czy amfetaminę. Pomoc dydaktyczna jaką stanowi walizka zawiera również przedmioty, które na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie jak wiele gadżetów posiadanych przez młodzież, a najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków psychoaktywnych.

sierż. Agata Gamułkiewicz

pogoda Pyrzyce
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pyrzycach