23 luty 2021

Koszalin: dożywocie dla więźnia za zabójstwo współosadzonego

fot. PAP
Na dożywotnie pozbawienie wolności Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Daniela C. za zabójstwo mężczyzny, z którym dzielił więzienną celę w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Wyrok zapadł za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy – powiedział PAP we wtorek rzecznik sądu Sławomir Przykucki.
REKLAMA

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Daniela C. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo współwięźnia, z którym ten dzielił celę w Zakładzie Karnym w Wierzchowie (woj. zachodniopomorskie).

"Zasądzono także na dwie osoby po 100 tys. zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę" – poinformował sędzia Przykucki.

Zaznaczył, że wyrok zapadł za zabójstwo popełnione w warunkach recydywy, co z pewnością miało wpływ na wymiar kary.

Wyrok wydany w poniedziałek nie jest prawomocny.

Daniel C., odsiadujący wyrok za usiłowanie zabójstwa, zaatakował osadzonego z nim w jednej celi Zakładu Karnego w Wierzchowie 3 grudnia 2019 r. Bił go i ranił taboretem. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Był reanimowany, jednak bezskutecznie. Zmarł.

Daniel C. po ataku na współwięźnia został przeniesiony na oddział specjalny z klasyfikacją więźnia niebezpiecznego. Rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie kpt. Izabela Wojtalik-Loranc mówiła PAP, że wcześniej między tymi współwięźniami nie dochodziło do konfliktów, nie było także żadnych symptomów mogących wskazywać na agresywność Daniela C. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Międzychodzie